Наши истории

Robotex 2018 CyberSecurity meets Robotex 05. декабря Andrus Peetson


Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses Robotex 2018. 2.12.2018 käis meie kooli võistkond osalemas esmakordselt Robotexil korraldatud võistlusel Cybertech meets Robotex. Meie koolist panid oma oskusi proovile Anete Hirvela, Eero Dello, Krislin Kalmet ja Uku-Priit Kuningas. Õpilasi valmistas ette ja toetas võistluse ajal moraalselt Aile Jaansalu.

Kahe tunnine võistlus toimus CTF – Capture the Flag – stiilis, mis tähendab, et iga meeskond pidi lahendama erinevaid ülesandeid nagu näiteks stenograafia, krüpto puzzle, punane ja sinine meeskonna (kaitsjad ja ründajad) ülesandeid. Võistlustulle astus kokku ligi kolmkümmend kooli üle eesti.

Seekordselt võisltuselt kohti koju ei toodud. Õpilased ning juhendaja said väga suure kogemuse võrra rikkamaks küberturvalisuse alal.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses Robotex 2018. 2.12.2018 käis meie kooli võistkond osalemas esmakordselt Robotexil korraldatud võistlusel Cybertech meets Robotex. Meie koolist panid oma oskusi proovile Anete Hirvela, Eero Dello, Krislin Kalmet ja Uku-Priit Kuningas. Õpilasi valmistas ette ja toetas võistluse ajal moraalselt Aile Jaansalu.

Kahe tunnine võistlus toimus CTF – Capture the Flag – stiilis, mis tähendab, et iga meeskond pidi lahendama erinevaid ülesandeid nagu näiteks stenograafia, krüpto puzzle, punane ja sinine meeskonna (kaitsjad ja ründajad) ülesandeid. Võistlustulle astus kokku ligi kolmkümmend kooli üle eesti.

Seekordselt võisltuselt kohti koju ei toodud. Õpilased ning juhendaja said väga suure kogemuse võrra rikkamaks küberturvalisuse alal.