Koolivaheajal kogunesid matemaatikud Pärnu-Jaagupisse 01. ноября Andrus Peetson

23.-24. oktoobril toimus Pärnu-Jaagupis juba viies Pärnumaa andekate matemaatikute õppelaager. Laagris osalevad 7.-9. klassi õpilased, kes on saavutanud viimasel olümpiaadil väga häid tulemusi.

Esimene päev algas laagri avamisega ja kooliga tutvumisega. Seejärel viis koolituse läbi Raili Vilt TÜ Teaduskoolist. Õpilased said teada, mis on fraktaalid ja lahendasid nendega seotud ülesandeid. Peale lõunat toimusid töötoad haridusrobotitega – Lego WeDo 1.0, ProBot, Makey Makey ja Laserlõikur. Läbiviijad olid Pärnu-Jaagupi põhikooli õpilased haridustehnoloog Aile Jaansalu juhendamisel. Tublid õpilased olid 4. klassist Averi, Andreas ja Andri, 6. klassist Elis Kristen, Ly-Ann, Hanna Grete ja Karl, 7. klassist Eero, Carol ja Mariliis. Aitäh, et leidsite vaheajal aega appi tulla!

Ka sportlik osa käib laagri juurde. Seekord oli seiklusmäng „Pärnu-Jaagupi läbi piltide“ . Õpilastel tuli etteantud juhendi abil leida Pärnu-Jaagupi olulised paigad ja seal oma võistkonnast pilt teha. Eksimise vältimiseks läks iga võistkonnaga kaasa ka üks meie kooli õpilane. Käthriin, Iris, Erin ja Kertu Riin – aitäh abi eest! Hiljem oli tore koos vaadata iga meeskonna esitlust fotodest.

Peale õhtusööki koguneti aulasse. Võistkonnad said ülesandeks vanapaberist, värvilisest paberist ja teibist vähemalt 50 cm kõrgune postament, mille peale sai asetada palli. Hea oli näha, kui erinevalt ja loovalt õpilased mõtlevad. Valmis viis täiesti erinevat postamenti. Lisaks koostati iga töö kohta ka kolm matemaatilist ülesannet. Õpilased valmistasid veel plakatid, mis reklaamisid nende toodet tulevastele klientidele. Rühmatööle järgnes seltskondlik õhtu koos mängudega. Mängud valmistasid ette ja viisid läbi Käthriin ja Hanna Maria. Mitmed laagrisosalejad märkisid tagasisides, et mängude õhtu oli väga tore.

Teisel päeval lahendati kuubikuülesandeid Karin Tepaskenti eestvedamisel. Õpilased said ülesandeid lahendada nii paberil kui ka praktiliselt.

Laager lõppes traditsioonilise tunnistuste jagamisega ja igaüks sai endale loosida kingikoti, mille sisu eest hoolitsesid ettevõtmise sponsorid.

Õpilased jäid laagriga rahule. Kolmel noorel oli see juba kolmas laager ja seega viimane. Osad õpilased ütlevadki, et peavad olümpiaadiks tõsiselt valmistuma pääsemaks järgmisel aastal laagrisse.

23. oktoobril olid Pärnu-Jaagupis ka maakonna matemaatika õpetajad. Neil oli võimalus tutvuda uue välimuse ja ka sisu saanud Pärnu-Jaagupi põhikooliga, näha, millega tegelevad õpilased laagris ja ka midagi uut juurde õppida. Õpetajad said kahes töötoas proovida, kuidas kasutada haridusroboteid matemaatika tunnis. Edisoni ja ProBoti töötoad viisid läbi Aile Jaansalu ja Helen Mitt. Peale lõunat õpetas Raili Vilt, kuidas matemaatika ringi huvitavamaks muuta, kasutades nöörijuppe.

Pilte vaata siit.

õpetaja Hille Uustamm