Our stories

Lahe Koolipäev 2023 10. November Andrus Peetson


Eile, 9. novembril toimus Tallinnas Alexela Noortekonverents Lahe Koolipäev 2023, mille teema oli Kuidas oma elu juhtida?

Selle aasta Noortekonverentsi Kuidas oma elu juhtida?  teema avab iseseisva elu juhtimise eri tahkusid. Need olid  "Teekond – juhin või lasen juhtida", Asun usalduses tundmatusesse“ ning "Kas tulevikku jätkub meile?". Sündmuskorraldaja, turundaja DJ Toomas Laigu vahendusel arutlesid teemade üle ajuteadlane Jaan Aru, Siseminister ja Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledži direktor Kristjan Jaani, Eesti majandusteadlane, õppejõud TTÜ –s ja EEK Mainor - Kristjan Liivamägi, poliitik ja koorijuht Hirvo Surva, laulja ja laulukirjutaja Eda-Ines Etti, Ettevõtja ja ringmajanduse teadlane Ann Runnel. Samuti noored tippsportlased- viievõistleja Johanna Maria Jõgisu, veemoto sportlane Jasmiin Üpraus ja takistuskross Oliver Grauen. Üllatusesinejana Lauri Pedaja. Vahepaladeks olid pikitud laulu, tantsu ja pillimängu etteasted.  

Ka sel aastal tunnustati noori, kelle saavutused on väärinud suuremat tähelepanu. Hea Eeskuju 2023 konkursil anti välja preemiad 3 kategoorias. Stipendium 1700 € mille on väljapannud Swedpank, eripreemia suurimjulgus Telia poolt ning tunnustus silmapaistvale noortegrupile.

Meie koolist osales konverentsil 7 noort 9. klassist ning noorte mõtted konverentsist:

Marjete

Mulle jäi meelde see, et julge öelda ei ja ära karda teha vigu, sest vigadest me õpime. Kõik esinejad olid väga ägedad ja naljakad. Ma pole varem sellist kogemust saanud, ega sellisel üritusel käinud ja minule väga meeldis. See oli kõik nii põnev kogemus.

Merit

Esinejaid oli palju ja kõik nad rääkisid erinevatel teemadel. Mulle jäi enim meelde Eda-Ines Etti ja Lauri Pedaja esinemised, kus nad rääkisid, milliste väärtuste järgi nad elavad ja töötavad. Konverents oli kolmes vaatuses ja pauside ajal oli võimalik käia mitmete ettevõtete boksides ja osaleda boksimängus. Veel esineti ka laulu, tantsu ja pillimänguga. Mina käisin esimest korda sellel noortekonverentsil.

Andri

1. Ära unusta ennast teisi aidates.
2. Ei ole olemas töökohta, mis ei vajaks vastutustunnet ja pingutust.
3. Kõrgemal haridusastmel isik võib sama töö eest saada rohkem palka kui madalamal haridusastmel isik.
4.Raha ei ole eesmärk. Raha on tööriist eesmärkide saavutamiseks.
5. Elu algab kõigil ühtse etteseatud teena, oma teadmisi arendades, omandad teisi võimalusi. 

Rebecca

Mina õppisin Lahe Koolipäeval, kui tähtis on oma aja planeerimine ja kui palju võib see aidata sul eduni jõuda. Samuti seda ,et ainuke inimene, kes saab su elu suunata ja valikuid teha, oled sina ise. Tippsportlastelt õppisin seda, kui oluline on sportimise juures hea toitumine, uni, puhkus ja keskkond. Mulle kõige meeldejäävam näpunäide oli see, et peab oskama öelda ei nendele asjadele, mis ei too sulle mingit kasu ega rõõmusta sind.

Aliisa

Mina õppisin lahedal koolipäeval et ma pean alati ennast esimesena valima, mu aju on see millesse ma investeerin, sport õpetab elus erinevaid asju kiirendatud kujul, julgeda öelda ei ja et midagi pole mõtet teha kui see ei muuda maailma paremaks.

Kristo

Päev oli eriti lahe! Teadmisi sai hulgaliselt, ajuteadusest rahatarkuseni ja ka noormeestekoori laulmiseni. Eriti meeldis mulle PPK direktor Kristian Jaani, kuna ise olen ka huvitatud tööst PPA-s tulevikus ja see oli teema, millega ma tuttav olen. Rahatarkus oli minu arust kõige kasulikum, kuna ta andis nõuannet meie tuleviku raha otsuste kohta, kui me otsustame vanemate juurest ära minna. Üleüldse, boksid olid ka huvitavad ja sai lahendada erinevaid ülesandeid. Soovitaks teistele noortele seda konverentsi väga. 

Karmen

Oli kasulik saada praktilisi näpunäiteid elu juhtimiseks. Eriti meeldis mulle idee selgete eesmärkide seadmise olulisusest. Sai rohkem teada, kuidas tõhusalt planeerida oma aega. Suhtlemise rõhutamine teiste inimestega oli hea meeldetuletus. Üldiselt väga asjalik ja motiveeriv!
 

Eile, 9. novembril toimus Tallinnas Alexela Noortekonverents Lahe Koolipäev 2023, mille teema oli Kuidas oma elu juhtida?

Selle aasta Noortekonverentsi Kuidas oma elu juhtida?  teema avab iseseisva elu juhtimise eri tahkusid. Need olid  "Teekond – juhin või lasen juhtida", Asun usalduses tundmatusesse“ ning "Kas tulevikku jätkub meile?". Sündmuskorraldaja, turundaja DJ Toomas Laigu vahendusel arutlesid teemade üle ajuteadlane Jaan Aru, Siseminister ja Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirivalvekolledži direktor Kristjan Jaani, Eesti majandusteadlane, õppejõud TTÜ –s ja EEK Mainor - Kristjan Liivamägi, poliitik ja koorijuht Hirvo Surva, laulja ja laulukirjutaja Eda-Ines Etti, Ettevõtja ja ringmajanduse teadlane Ann Runnel. Samuti noored tippsportlased- viievõistleja Johanna Maria Jõgisu, veemoto sportlane Jasmiin Üpraus ja takistuskross Oliver Grauen. Üllatusesinejana Lauri Pedaja. Vahepaladeks olid pikitud laulu, tantsu ja pillimängu etteasted.  

Ka sel aastal tunnustati noori, kelle saavutused on väärinud suuremat tähelepanu. Hea Eeskuju 2023 konkursil anti välja preemiad 3 kategoorias. Stipendium 1700 € mille on väljapannud Swedpank, eripreemia suurimjulgus Telia poolt ning tunnustus silmapaistvale noortegrupile.

Meie koolist osales konverentsil 7 noort 9. klassist ning noorte mõtted konverentsist:

Marjete

Mulle jäi meelde see, et julge öelda ei ja ära karda teha vigu, sest vigadest me õpime. Kõik esinejad olid väga ägedad ja naljakad. Ma pole varem sellist kogemust saanud, ega sellisel üritusel käinud ja minule väga meeldis. See oli kõik nii põnev kogemus.

Merit

Esinejaid oli palju ja kõik nad rääkisid erinevatel teemadel. Mulle jäi enim meelde Eda-Ines Etti ja Lauri Pedaja esinemised, kus nad rääkisid, milliste väärtuste järgi nad elavad ja töötavad. Konverents oli kolmes vaatuses ja pauside ajal oli võimalik käia mitmete ettevõtete boksides ja osaleda boksimängus. Veel esineti ka laulu, tantsu ja pillimänguga. Mina käisin esimest korda sellel noortekonverentsil.

Andri

1. Ära unusta ennast teisi aidates.
2. Ei ole olemas töökohta, mis ei vajaks vastutustunnet ja pingutust.
3. Kõrgemal haridusastmel isik võib sama töö eest saada rohkem palka kui madalamal haridusastmel isik.
4.Raha ei ole eesmärk. Raha on tööriist eesmärkide saavutamiseks.
5. Elu algab kõigil ühtse etteseatud teena, oma teadmisi arendades, omandad teisi võimalusi. 

Rebecca

Mina õppisin Lahe Koolipäeval, kui tähtis on oma aja planeerimine ja kui palju võib see aidata sul eduni jõuda. Samuti seda ,et ainuke inimene, kes saab su elu suunata ja valikuid teha, oled sina ise. Tippsportlastelt õppisin seda, kui oluline on sportimise juures hea toitumine, uni, puhkus ja keskkond. Mulle kõige meeldejäävam näpunäide oli see, et peab oskama öelda ei nendele asjadele, mis ei too sulle mingit kasu ega rõõmusta sind.

Aliisa

Mina õppisin lahedal koolipäeval et ma pean alati ennast esimesena valima, mu aju on see millesse ma investeerin, sport õpetab elus erinevaid asju kiirendatud kujul, julgeda öelda ei ja et midagi pole mõtet teha kui see ei muuda maailma paremaks.

Kristo

Päev oli eriti lahe! Teadmisi sai hulgaliselt, ajuteadusest rahatarkuseni ja ka noormeestekoori laulmiseni. Eriti meeldis mulle PPK direktor Kristian Jaani, kuna ise olen ka huvitatud tööst PPA-s tulevikus ja see oli teema, millega ma tuttav olen. Rahatarkus oli minu arust kõige kasulikum, kuna ta andis nõuannet meie tuleviku raha otsuste kohta, kui me otsustame vanemate juurest ära minna. Üleüldse, boksid olid ka huvitavad ja sai lahendada erinevaid ülesandeid. Soovitaks teistele noortele seda konverentsi väga. 

Karmen

Oli kasulik saada praktilisi näpunäiteid elu juhtimiseks. Eriti meeldis mulle idee selgete eesmärkide seadmise olulisusest. Sai rohkem teada, kuidas tõhusalt planeerida oma aega. Suhtlemise rõhutamine teiste inimestega oli hea meeldetuletus. Üldiselt väga asjalik ja motiveeriv!