Our stories

Uni on meile vajalik 21. February Andrus Peetson


Teisipäeval 20. veebruaril oli meie kooli 2.-9. klassi õpilastel võimalik kuulata psühholoogi ja unenõustaja Kene Verniku loengut unest ja selle tähtsusest.

Loeng oli äärmiselt huvitav ja uusi teadmisi pakkuv. Jäta meelde, et nutivahendis ole nii vähe kui võimalik ja voodi lähedalegi ei tohi ühtegi nutivahendit kaasa võtta isegi kella ei tohi öösel vaadata. Iga päev vähemalt 60 minutit tuleb liikuda, ahmida endasse värsket õhku ja  nautida päevavalgust. Õhtul kodus pane ka tuled põlema, ära ole pimedas.

Alla 15 aastased lapsed ei tohi üldse kohvi juua ja täiskasvanutele pole soovitav üle ühe tassi päevas. Trenni tegev laps peaks magama vähemalt 10 tundi. Üks magamata öö ajab sind ummikusse ja taastud sellest nädal aega. 

Kui õhtul uni ei tule peale, ära ole voodis, tõuse püsti ja tegele millegi muuga. 

Tühja kõhuga ära mine magama, söö midagi kerget (banaani, pähkleid), aga mitte šokolaadi ja kommi.  Tõhusam söök võiks olla 4 tundi enne magama minemist. 

Kokkuvõtteks - uni on kasulik ja vajalik, et me suudaksime hästi toimida ja korralikult õppida, keskenduda. 

Teisipäeval 20. veebruaril oli meie kooli 2.-9. klassi õpilastel võimalik kuulata psühholoogi ja unenõustaja Kene Verniku loengut unest ja selle tähtsusest.

Loeng oli äärmiselt huvitav ja uusi teadmisi pakkuv. Jäta meelde, et nutivahendis ole nii vähe kui võimalik ja voodi lähedalegi ei tohi ühtegi nutivahendit kaasa võtta isegi kella ei tohi öösel vaadata. Iga päev vähemalt 60 minutit tuleb liikuda, ahmida endasse värsket õhku ja  nautida päevavalgust. Õhtul kodus pane ka tuled põlema, ära ole pimedas.

Alla 15 aastased lapsed ei tohi üldse kohvi juua ja täiskasvanutele pole soovitav üle ühe tassi päevas. Trenni tegev laps peaks magama vähemalt 10 tundi. Üks magamata öö ajab sind ummikusse ja taastud sellest nädal aega. 

Kui õhtul uni ei tule peale, ära ole voodis, tõuse püsti ja tegele millegi muuga. 

Tühja kõhuga ära mine magama, söö midagi kerget (banaani, pähkleid), aga mitte šokolaadi ja kommi.  Tõhusam söök võiks olla 4 tundi enne magama minemist. 

Kokkuvõtteks - uni on kasulik ja vajalik, et me suudaksime hästi toimida ja korralikult õppida, keskenduda.