Our stories

Sõprusfestival 2024 Pärnu-Jaagupi Põhikoolis 06. May Andrus Peetson


02.-03. mail 2024 toimus meie koolis sõprusfestival Läti Pilsrundale ja Leedu Salociai koolide vahel.

Sõprusfestivalid said alguse juba 67 aastat tagasi ja seda on aastate vältel hästi hoitud. Neljapäeval külastati ühiselt Pärnu linna ja Punast torni. Õhtul toimus pidu koolisaalis. Reedel toimusid töötoad, kus õpilased osalesid. Meie õpilaste Jens Kristjani ja Kenneti eestvõtmisel mängiti disgolfi ja õpetaja Tiina õpetas toredaid tantse. Õpetaja Virve töötoas tegeleti rahutuvide maalimisega. Igal tuvil olid peal ägedad sõnumid. Tuvid jaotati võrdselt kõikide riikide vahel, et need jääks kaunistama ja meenutama sõprusfestivali. Õpetaja Aile leiutamise töötoas tegeleti nuputamisega. Kõik töötoad toimusid inglise keeles ja andsid juurde õpilastele suhtlemisjulgust. 

Festivali lõpetamisel esinesid meile tantsu töötoa õpilased ja loodud sai uus rahvusvaheline tantsurühm. 

Järgmisel aastal toimub festival Lätis Pilsrundales. 

Aitäh kõikidele õpetajatele ja õpilastele, kes aitasid kaasa festivali kordaminekule. Aitäh Andrus, Marko, kokad ja Mare toetuse eest!

Pilte festivalist: 

02.-03. mail 2024 toimus meie koolis sõprusfestival Läti Pilsrundale ja Leedu Salociai koolide vahel.

Sõprusfestivalid said alguse juba 67 aastat tagasi ja seda on aastate vältel hästi hoitud. Neljapäeval külastati ühiselt Pärnu linna ja Punast torni. Õhtul toimus pidu koolisaalis. Reedel toimusid töötoad, kus õpilased osalesid. Meie õpilaste Jens Kristjani ja Kenneti eestvõtmisel mängiti disgolfi ja õpetaja Tiina õpetas toredaid tantse. Õpetaja Virve töötoas tegeleti rahutuvide maalimisega. Igal tuvil olid peal ägedad sõnumid. Tuvid jaotati võrdselt kõikide riikide vahel, et need jääks kaunistama ja meenutama sõprusfestivali. Õpetaja Aile leiutamise töötoas tegeleti nuputamisega. Kõik töötoad toimusid inglise keeles ja andsid juurde õpilastele suhtlemisjulgust. 

Festivali lõpetamisel esinesid meile tantsu töötoa õpilased ja loodud sai uus rahvusvaheline tantsurühm. 

Järgmisel aastal toimub festival Lätis Pilsrundales. 

Aitäh kõikidele õpetajatele ja õpilastele, kes aitasid kaasa festivali kordaminekule. Aitäh Andrus, Marko, kokad ja Mare toetuse eest!

Pilte festivalist: