Sõbrapäeva paaristurniir võrkpallis 16. февраля Andrus Peetson

Sõbrapäeval 14.02.2024 toimus Pärnu-Jaagupi Spordikeskuses "Sõbrapäeva paaristurniir" 5.-6. klassi segapaaride ja 7.-9. klassi poiste ja tüdrukute alagruppide vahel. Osalejaid oli Torist, Vändrast ja meie Pärnu-Jaagupi võrkpalli laste seast. Võistlused algasid kell 14.30 ja toimus kolmes alagrupis.

5.-6-klassi alagrupis oli kokku 6 paari: Vändrast Mia Marii Ollino ja Lisandra Põder ning Aulis Elvelt ja Robin Ostra, Pärnu-Jaagupi Põhikoolist Andra Kaljur koos Grete Raidmaga, Sandra Arabella Suharov ja Aileen Laan, Helerin Sai ja Adeele Kukk ning Kendra Kappak ja Siret Saarkoppel.

Paarid olid päris võrdsed ja võistlus tasavägine. Kõik paarid mängisid omavahel läbi ühe mängu 15 punktini (2 punkti vahega). Noorema astme võistlused lõppesid kiirelt ja tegime kohe ka autasustamise.

Silma paistsid Vändra tüdrukud kes said ilma ühegi kaotuseta I koha. II kohale jäid ühe kaotusega Sandra ja Aileen neile järgnesid Siret ja Kendra III kohal. Neljandaks jäid Andra ja Grete, viiendaks Aulis ja Robin ning kuuenda koha said Helerin ja Adeele.

Esimesed kolm kohta igas alagrupis said medalid kaela ja kõikidele võistlejatele jagati nänni Pärnu-Jaagupi Spordikeskuse poolt.

7.-9. klassi tüdrukute alagrupis võistlesid Tori koolist Amalie Ergezinger ja Milana Hoholieva, Pärnu-Jaagupi koolist olid esindatud Karmen Säinas ja Aliisa Laan ning Krettel Mõlder koos Vändrast pärit Veronica Fast´ga. Kuigi kohaarvestuses lugesime vaid tüdrukute omavaheliste mängude tulemusi, võistlesid neiud vapralt ka 7.-9. klassi poistega. Lihtsalt, et nad saaks rohkem mängurõõmu. 7.-9. klassi vanusegrupis mängiti paaride vahel läbi üks mäng 21 punktini (äkksurmaga).
Esikoha saavutasid Tori kooli tüdrukud, II kohale võistlesid end Karmen ja Aliisa ning III kohale pääsesid Krettel (Pärnu-Jaagupi) ja Veronica (Vändra). Autasustamine toimus niipea kui tüdrukutel kõik mängud mängitud olid.

7.-9. klasside Poiste alagrupis olid konkurentsis kokku 6 võistluspaari: Tori koolist Markus Dreimann ja Mathias Jesper Virkus. Pärnu-Jaagupi koolist Egert Elmend ja Raiko Kivikas, Erko Elmend ja Averi Mägi, Antero Annusvere ja Ranno Jõerand, Karl Adrian Vainu ja Armo Aun ning Karl-Markus Põld ja Tennet Raun. Selles vanusegrupis oli võistkondi üllatavalt palju (kuna ka tüdrukud mängisid poistega koos) ja seetõttu venisid ka mängud pikemaks kui arvasime.
Poiste arvestuses võitsid esikoha ühegi mängu kaotuseta Karl Adrian ja Armo, neile järgnesid II kohal Tori poisid 1 kaotusega. III koha saavutasid Antero ja Ranno, kellel ei õnnestunud oma eelmisel aastal saavutatud esikoha tiitlit saavutada. Neljandaks jäid Erko ja Averi, viiendal kohal Karl-Markus ja Tennet ning kuues koht Egert ja Raiko.

Kõik võistlejad olid super tublid ja kannatlikud. Vahepeal tekkis väike segadus ka mängude järjekorraga, kuid lõpuks said kõik kõigi paaridega mängitud. Võistluse lõpetasime 17.30 poiste autasustamise ja pildistamisega.
Täname Pärnu-Jaagupi Spordikeskust, eriti Anne-Mai Tammelehte lahkete auhindade ja korraldamise eest, Tori kooli võrkpalli noori koos neid vedanud autojuhi ja treener Rita Petersell-ga (kes küll ise kohal olla ei saanud) ja ka Vändra kooli võrkpallureid ning nende treenerit Rangel Himmastet.

Sõbralike taaskohtumisteni järgmisel aastal!

Võrkpall on võrratu!
Nelli Saarkoppel

Sõbralike taaskohtumisteni järgmisel aastal!

Võrkpall on võrratu!
Nelli Saarkoppel