Mudilaskoori laager 30. сентября Andrus Peetson

Juba nädalapäevad oli algklassi laste seas märgata pisukest elevust. No muidugi. Lähenemas oli see kaua oodatud laululaager!

Reedel (27.09.2024) tundide lõppedes kiirustas mõni koju ja mõni jäi ema ootama. Ikka selleks, et vajalik varustus kohale tuua. Kell kolm läkski lahti. Alustasime soojendusega nii kehale kui ka häälele. Esimese päeva laulmine kestis kella kuueni. Siis pidi osa poisse minema trenni ja teised asusid oma magamiskohti valmis seadma. Neljandikud tulid õpetajaga kööki õhtusöögiks ettevalmistusi tegema. Õnneks olid sööklatädid meid maitsva õhtusöögiga varustanud. Meie pidime vaid laua katma ja sööki soojendama. Küll see toit maitses hästi! Kõht täis, jätkusid ettevalmistused õhtusteks ettevõtmisteks. Abivalmis neljandikud kiirustasid õpetaja Triinuga tagasi kööki muffineid küpsetama. Pisut aega võttis, sest panne nappis, aga lõpuks said need valmis ja kaunistatud ning filmiõhtu võiski alata. Suure matsutamise saatel vaatasime lastesaadet "Onu Tik-Taki seiklused" - oli ju üks lauludest pärit just sellest saatest. Pisut popkorni muffinitele peale... ja siis... liigutama. Ei jaksa ju paigal olla! Diskojämmis lõid kõik aktiivselt kaasa. Tugev pooltund ja natuke peale lagedat kargamist lõppes oma asemetele prantsatamisega. Natuke sosistamist ja kihistamist ning Une Mati asus oma kohuseid täitma.

Hommikul ei näidanud keegi väsimuse märke. Ruttu veeprotseduurid ja siis pudrule-kakaole-võileibadele! Kõht täis, asusime ettevaatlikult virgutama, mille lõppedes laulsime ühiselt sünnipäevalaulu meie kaksikutele Liisale ja Mardile. Kuni kella kaheni laulsime hoolega. Saime häälerühmiti kõik viis laulupeolaulu lauldud. Pusisime võrokeelsete sõnadega, avastasime oma lemmikud laulud ja lõpuks proovisime hääled kokku ka panna. Tubli töö sai tehtud! Eks laulupeoni ole veel pikk tee käia ja lauludega tuleb oi-oi kui palju vaeva näha, aga esimene suur samm sai astutud.

Aitäh, tublid mudilaskoori lauljad. Te olete vahvad!

Õpetajad Triin ja Elena

Aitäh, tublid mudilaskoori lauljad. Te olete vahvad!

Õpetajad Triin ja Elena