1. ja 2. klassi õppereis Kurgjale 02. апреля Andrus Peetson

29. märtsil külastasid Pärnu-Jaagupi Põhikooli 1. ja 2. klass C. R. Jakobsoni Talumuuseumi Kurgjal. Osalesime programmis "Eesti toidu aastaring talus".

Programmi käigus tutvusime talu ja selle elanikega. Nägime, milline nägi välja XIX sajandi teise poole talu, millised hooned ja loomad talus olid. Saime teada kust tuli toit vanasti ja mida söödi. Tutvusime veski tööpõhimõttega ja saime proovida, kui raske töö oli käsikivi ringi ajamine. Elevust tekitasid talus elavad loomad, keda sai lähedalt näha ja käega katsuda ning kogeda ehedat laudaelu.

Ühiseks lõunasöögiks moodustati talupere peremehe, perenaise, sulaste ja tüdrukutega.Rollimängu kaudu saadi teada, mis kohustused olid söögiaegadel pere naisperel ja millised kombed olid taluperes ühises söögilauas söömisel. Peale maitsva ühepajatoidu söömist sai ära söödud ka omavalmistatud kaerahelbepätsid.

Iga programmis osaleja sai kaasa töövihiku, kus on sees ülesanded ja retseptid.

Päev oli väga vahva ja andis lastele teadmisi, kuidas elasid vanad eestlased.

Pilte vaata siit.

Õpetajad
Tiina Põder ja Signe Sume

Iga programmis osaleja sai kaasa töövihiku, kus on sees ülesanded ja retseptid.

Päev oli väga vahva ja andis lastele teadmisi, kuidas elasid vanad eestlased.

Pilte vaata siit.

Õpetajad