Meie lood

2.-7. oktoobril meie koolis Erasmus+ projekti Back to the roots raames kohtumine partnerkoolidest Saksamaalt, Portugalist ja Itaaliast 05. november Anne Alus


Erasmus+ Back to the roots.

Lõpuks ometi sai Eesti võtta vastu Erasmus + projekti raames külalisi Portugalist, Itaaliast ja Saksamaalt. Vaatamata Covid epideemia seatud erinevatele piirangutele saabusid külalised meile 2. oktoobril. Nii õpilased, kui ka õpetajad ööbisid Pärnus hotellis Villa Wesset.

Veetsime koos 4 imetoredat päeva, kus saime külalistele tutvustada oma kultuuri ja rahvuse eripärasid. Külastasime Tallinna vanalinna, käisime Rocca al Mare vabaõhumuuseumis. Meie koolis viisime läbi palju erinevaid töötubasid, kus külalised said tantsida meie rahvustantse ja aimu, mida kujutavad Eesti suurejoonelised laulu ja tantsupeod. Õppisime koos mängima eesti rahvuspille ja iga külaline sai endale meie õpilaste juhendamisel valmistada Vigala risti, rääkisime ka selle eseme ajaloost ja Eesti uskumustest.

Kõik päevad lõppesid toredate tegevuste ja õhtusöökidega Pärnus.

Olid väga meeldejäävad päevad, kus lapsed said praktiseerida võõraid keeli ja leidsid endale uusi sõpru, loodetavasti kogu eluks.

Ootame kõik väga meie viimast külaskäiku, mis peaks toimuma Itaaliasse. 

Helen Mitt

Erasmus+ Back to the roots.

Lõpuks ometi sai Eesti võtta vastu Erasmus + projekti raames külalisi Portugalist, Itaaliast ja Saksamaalt. Vaatamata Covid epideemia seatud erinevatele piirangutele saabusid külalised meile 2. oktoobril. Nii õpilased, kui ka õpetajad ööbisid Pärnus hotellis Villa Wesset.

Veetsime koos 4 imetoredat päeva, kus saime külalistele tutvustada oma kultuuri ja rahvuse eripärasid. Külastasime Tallinna vanalinna, käisime Rocca al Mare vabaõhumuuseumis. Meie koolis viisime läbi palju erinevaid töötubasid, kus külalised said tantsida meie rahvustantse ja aimu, mida kujutavad Eesti suurejoonelised laulu ja tantsupeod. Õppisime koos mängima eesti rahvuspille ja iga külaline sai endale meie õpilaste juhendamisel valmistada Vigala risti, rääkisime ka selle eseme ajaloost ja Eesti uskumustest.

Kõik päevad lõppesid toredate tegevuste ja õhtusöökidega Pärnus.

Olid väga meeldejäävad päevad, kus lapsed said praktiseerida võõraid keeli ja leidsid endale uusi sõpru, loodetavasti kogu eluks.

Ootame kõik väga meie viimast külaskäiku, mis peaks toimuma Itaaliasse. 

Helen Mitt