Meie lood

6. klassi avastusretked heade mõtete linnas TARTUS 09. juuni Andrus Peetson


Teekond Tartusse kulges kiiresti ja viperusteta läbi imelise Eestimaa. Jõudsime teha ka kiire hommikusöögi Võrtsjärve ääres. (Täname siinkohal meie koolisöökla pealikku Urvet.) 
Esimesena avastasime AHHAA keskust – seda kõike, mis seal sees leida võis, oli väga palju.
Kaks tundi läks nagu lennates. Teine retk viis spordimuuseumi. Enne seda sõime lõunat, mis oli küll pisuke pettumus. (Nii häid makarone ja salatit nagu meie koolis tartlased ikka teha ei oska.) 
Uuenduskuuri läbinud Eesti spordimuuseumi giid avastas, et meie õpilased oskavad kuulata (mõningate eranditega) ja tegi väga põhjaliku ülevaate kõigest. Aega jäi siiski proovida pimedate lauatennist, kehastuda spordikommentaatoriks ja katsetada muud põnevat.

Kolmas retk – õp Mäemetsa ülikooliaegse koolitee läbimine. Hingasime ülikooli peahoone õhku, jooksime üles „aeglasest surmast“ (peahoonetagune tee Toomemäele), ütlesime „tere“ Kristjan Jaak Petersonile, (varem Emajõe ääres ka Oskar Lutsule), uudistasime toomkiriku varemeid, nii Kuradi- kui ka Inglisilda ja laskusime alla (kaua oodatud) „kaubandusse“.

Oli väga tore päev – esimene n-ö maskivaba.

P.S. Täname ennast ja õpetajaid, et olime kõik nii viksid ja sõbralikud. 

6. klass ja õp-d
Merike ja Anett

Teekond Tartusse kulges kiiresti ja viperusteta läbi imelise Eestimaa. Jõudsime teha ka kiire hommikusöögi Võrtsjärve ääres. (Täname siinkohal meie koolisöökla pealikku Urvet.) 
Esimesena avastasime AHHAA keskust – seda kõike, mis seal sees leida võis, oli väga palju.
Kaks tundi läks nagu lennates. Teine retk viis spordimuuseumi. Enne seda sõime lõunat, mis oli küll pisuke pettumus. (Nii häid makarone ja salatit nagu meie koolis tartlased ikka teha ei oska.) 
Uuenduskuuri läbinud Eesti spordimuuseumi giid avastas, et meie õpilased oskavad kuulata (mõningate eranditega) ja tegi väga põhjaliku ülevaate kõigest. Aega jäi siiski proovida pimedate lauatennist, kehastuda spordikommentaatoriks ja katsetada muud põnevat.

Kolmas retk – õp Mäemetsa ülikooliaegse koolitee läbimine. Hingasime ülikooli peahoone õhku, jooksime üles „aeglasest surmast“ (peahoonetagune tee Toomemäele), ütlesime „tere“ Kristjan Jaak Petersonile, (varem Emajõe ääres ka Oskar Lutsule), uudistasime toomkiriku varemeid, nii Kuradi- kui ka Inglisilda ja laskusime alla (kaua oodatud) „kaubandusse“.

Oli väga tore päev – esimene n-ö maskivaba.

P.S. Täname ennast ja õpetajaid, et olime kõik nii viksid ja sõbralikud. 

6. klass ja õp-d
Merike ja Anett