7. klass Penijõel 09. september Andrus Peetson

Kolmapäeval, 4. septembril 2024, sõitis 7. klass Lääne-Eestisse Penijõele. Õpilastele oli õpetlik programm "Eestimaa rahvuspargid".

Vaadati filmi Eesti rahvusparkidest, millele järgnes rühmatöö. Tutvuti Matsalu rahvuspargi ekspositsiooniga. Lisaks põhiprogrammile saadi ülevaade ka praegu looduses kasvavatest ohtlikest ja ohututest taimedest ning nende viljadest. Seejärel suunduti 3,2 km-sele matkale üle karjamaa linnuvaatlustorni. Õpilastele jagati kaasa binoklid. Keskpäevase aja tõttu jäi linnuvaatlus kesiseks. Õnnestus näha hõbe- ja hallhaigrut ning kiivitajate parve. Kohtusime tõsiselt näljaste sääskedega. Vaatlesime lehmi, kes hoiavad tasakaalus rannakarjamaid. Oli hariv ja huvitav päev.

Täname Kalle Kõllamaad, kes on tõeline selle koha hing.

Õpetajad
Külliki Kruusmann ja Hele Nööri

Täname Kalle Kõllamaad, kes on tõeline selle koha hing.

Õpetajad
Külliki Kruusmann ja Hele Nööri