Elu Läänemeres 07. oktoober Andrus Peetson

25. septembril külastas 6. klass Silma Õpikoda, kus läbisid programmi „Elu Läänemeres“. Õppeprogramm tutvustab Läänemeres elavaid liike. Kõige pealt uurisime, millised kalad elavad meil meres elavad. Seejärel tutvusime imetajatega. Õpilased jätsid meelde, millised tunnused on hallhülgel, millised viigerhülgel ja said teada, kes on pringel. Lõpuks jõudsime saartel ja rannikul pesitsevate lindude juurde. Nutiseadme abil määrasime fotodel olevate lindude liike. Kohati oli raske leida seda õiget eritunnust, et nimetus teada saada.

Peale õppetööd klassis läksime rannaniidule linde vaatlema. Õpilastel oli võimalus vaatlustorni ronida ja binokli abil uurida, milliseid linde näha on.

Hille Uustamm

Hille Uustamm