Globe Eesti 22. suvelaagris 15. august Andrus Peetson

Meie käisime koosseisus Hanna Grete Leas, Heidi Sai ja õpetaja Hele Nööri Globe eesti 22. suvelaagris Ida-Virumaal Peipsi järve kaldal. Esimesel päeval alustasime sõitu autoga Pärnu-Jaagupist ja Jõgeval istusime bussi peale. Kui kohale jõudsime registreerisime ennast laagrisse.

Esimesel päeval kuulasime globe eesti õpilaste uurimustööde ettekandeid. Õhtul toimusid tutvumismängud ja peale seda oli vaba aeg. Teisel päeval toimusid erinevad õppesessioonid. Meie käisime hüdroloogias ja madalsoos ning õpetaja käis samal ajal atmosfääri ja pedosfääri õppesessioonil. Kolmandal päeval toimusid kaheksas erinevas grupis ekspeditsioonid. Grupid moodustati esimesel päeval meile jagatud nimesiltide peal olevate templite järgi. Gruppidesse sattusime täiesti võõraste inimestega, aga laagri lõpuks olid nad juba kõik meie sõpradeks saanud ja oli natuke kurbki hüvasti jätta. Nendes gruppides koostasime oma teemadel ka esitlused, mida kandsime ette inglise keeles, sest laager oli rahvusvaheline.

Kohal olid külalised USA-st globe peakorterist ja ka gröönimaalt ja lätist. Vabal ajal saime käia ujumas peipsi järves. Vesi ei olnud just eriti soe, aga hoolimata sellest oli meil väga tore ujuda. Kokkuvõttes oli laager väga tore ja saime palju uusi teadmisi.

Heidi Sai

Heidi Sai