Meie lood

GLOBE Ukraina-Eesti retk Soomaale 23. mai Andrus Peetson


22. mail 2023 toimus Pärnu-Jaagupi Põhikooli GLOBE Ukraina-Eesti retk Soomaale. Retke eesmärk oli meie kooli Ukraina õpilastele tutvustada Eesti loodust, keelt ja GLOBE tegemisi. Retkel külastasime Ingatsi matkarada, Koprarada, lõunatasime Kõrtsi-Tõramaa lõkkekohas ja vaatasime Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses filmi ning tutvusime sealse näitusega. Retkel osalesid meie koolis õppivad ukraina õpilased, paar lapsevanemat ja kooli loodushuvilised õpilased. Loodus-ja matkaringi õpilaste juhendamisel, tehti pilvevaatlusi kasutades GLOBE Observer rakendust. Retk toimus MTÜ GLOBE Eesti toetusel, retkejuht Aile Jaansalu, tõlke ja toimetustega olid abiks Selma Ustav ja Lilian Suprum. Aitäh kõigile, kes osalesid! 

Aile Jaansalu
Pärnu-Jaagupi Põhikooli 
haridustehnoloog ja õpetaja

22. mail 2023 toimus Pärnu-Jaagupi Põhikooli GLOBE Ukraina-Eesti retk Soomaale. Retke eesmärk oli meie kooli Ukraina õpilastele tutvustada Eesti loodust, keelt ja GLOBE tegemisi. Retkel külastasime Ingatsi matkarada, Koprarada, lõunatasime Kõrtsi-Tõramaa lõkkekohas ja vaatasime Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses filmi ning tutvusime sealse näitusega. Retkel osalesid meie koolis õppivad ukraina õpilased, paar lapsevanemat ja kooli loodushuvilised õpilased. Loodus-ja matkaringi õpilaste juhendamisel, tehti pilvevaatlusi kasutades GLOBE Observer rakendust. Retk toimus MTÜ GLOBE Eesti toetusel, retkejuht Aile Jaansalu, tõlke ja toimetustega olid abiks Selma Ustav ja Lilian Suprum. Aitäh kõigile, kes osalesid! 

Aile Jaansalu
Pärnu-Jaagupi Põhikooli 
haridustehnoloog ja õpetaja