Matsalu Loodusfilmide festival (MAFF) Lihulas 19. september Andrus Peetson

Väikeklasside õpilased külastasid koos õpetajatega 19. septembril 2019 Lihula kultuurikeskuses toimunud Matsalu Loodusfilmide festivali (MAFF). Meil õnnestus vaadata kahte imeilusat loodusfilmi. Esimene film tutvustas liblikate elu ja liblikate olulisust meie ökosüsteemis. Näiteks saime teada, et on taimi, kes eksisteerivad vaid tänu liblikate tiibtolmendamisele. Teine film keskendus looduses toimuvatele muutustele sügise saabumisel. Nägime, kuidas pasknäär ning orav talvevarude kogumisel rivaalitsesid ning milliseid võtteid nad teineteise „ninapidi“ vedamiseks kasutasid. Ja et klorofüll taimede lehtede seest ei kao ära, vaid imendub tagasi puu sisse.
Päeva programmis oli ka ühine piknik Lihula mõisapargis vallkraavi pervel, kus jõime sooja teed ning degusteerisime erinevaid pirukaid.

Külliki Kruusmann
Väikeklassi õpetaja