Meie lood

Meie õpetajad kosutasid vaimu ja keha 28. juuni Andrus Peetson


Kibekiirete toimetuste vahel võtsid Pärnu-Jaagupi põhikooli koolmeistrid aja maha ja väisasid 15. juunil Lääneranna ja Lääne-Nigula valda.

Alustasime 810-aastasest Lihulast, kus jalutuskäiku juhtiv Maigi Magnus tegi ka õpetajad targemaks. Kohalik uhke kultuurimaja suutis isegi palju näinud ja käinud õpetajad pahviks lüüa. Paljud arvasid, et külastavad kindlasti peatselt avatavat baltisaksa muuseumi ja Priit Võigemasti ning Vaiko Epliku öökontserti (augustis).

Edasi suundusime Martna lähistele, Saueaugu teatritallu, kus võttis meid vastu peremees Margus Kasterpalu. Ta rääkis meile nii talust, oma (esi)vanematest, teatritalu rajamisest ning praegusest ajast. Oli hingekosutav keskhommikutund. Sel suvel saab seal taas näha „Kadunud kodu“ – kahjuks on piletid juba välja müüdud.

Seiklesime edasi mere äärde, Puise ninale. See on nagu koht „vana jumala selja taga“. Kindlasti tasub seal pikemalt peatuda: ööbida, süüa, matkata, ujuda. Pererahvas on väga lahke ja toimekas. Tegime noorperenaise meele rõõmsaks, sest ostsime ära peaaegu kõik suitsukalad.

Jätkasime tiirutamist ümber Matsalu lahe. Saastna poolsaart ja Pikanina neeme vaatasime seekord ainult bussi aknast: teinekord ronime üle „elektrit täis“ aia ja kadakate, et mereni rühkida. Saleveres pidasime maha pikniku, sh Virve sünnipäeva. Hele vudinal ees, seltskond järel, võtsime ette Salevere Salumäe matkaraja, mis viib n-ö pankrannikuni keset metsa. Enamik, kes polnud seda kohta varem näinud, üllatus tõeliselt. Selgus, et mõnel õnnestus ka rajalt kõrvale kalduda ja ära eksida, aga lõpuks olime jälle kõik kenasti koos ning reis jätkus … Tuhu sohu. Jälle üks pingeid maandav paik.

Reisipäeva loojangul jõudsime Oidrema mõisa lähistele Aadu tallu, kus meid ootas Mätiku talumeierei perenaine Mirjam Pikkmets. Kott head paremat täis, võtsime suuna oma armsa kodualevi poole.

P.S. Tuhnisin paberites, küsisin targematelt, aga täpset vastust ei saanudki teada. Mulle tundub siiski, et tänavu möödub 40 aastat meie kooli õpetajate igakevadise väljasõidu traditsioonist, mille algatajaks oli kooli kunagine õppealajuhataja Linda Lillemägi.

Kaunist ning meeleolukat (kultuuri)suve kõigile!

Õpetaja
Merike Mäemets

Kibekiirete toimetuste vahel võtsid Pärnu-Jaagupi põhikooli koolmeistrid aja maha ja väisasid 15. juunil Lääneranna ja Lääne-Nigula valda.

Alustasime 810-aastasest Lihulast, kus jalutuskäiku juhtiv Maigi Magnus tegi ka õpetajad targemaks. Kohalik uhke kultuurimaja suutis isegi palju näinud ja käinud õpetajad pahviks lüüa. Paljud arvasid, et külastavad kindlasti peatselt avatavat baltisaksa muuseumi ja Priit Võigemasti ning Vaiko Epliku öökontserti (augustis).

Edasi suundusime Martna lähistele, Saueaugu teatritallu, kus võttis meid vastu peremees Margus Kasterpalu. Ta rääkis meile nii talust, oma (esi)vanematest, teatritalu rajamisest ning praegusest ajast. Oli hingekosutav keskhommikutund. Sel suvel saab seal taas näha „Kadunud kodu“ – kahjuks on piletid juba välja müüdud.

Seiklesime edasi mere äärde, Puise ninale. See on nagu koht „vana jumala selja taga“. Kindlasti tasub seal pikemalt peatuda: ööbida, süüa, matkata, ujuda. Pererahvas on väga lahke ja toimekas. Tegime noorperenaise meele rõõmsaks, sest ostsime ära peaaegu kõik suitsukalad.

Jätkasime tiirutamist ümber Matsalu lahe. Saastna poolsaart ja Pikanina neeme vaatasime seekord ainult bussi aknast: teinekord ronime üle „elektrit täis“ aia ja kadakate, et mereni rühkida. Saleveres pidasime maha pikniku, sh Virve sünnipäeva. Hele vudinal ees, seltskond järel, võtsime ette Salevere Salumäe matkaraja, mis viib n-ö pankrannikuni keset metsa. Enamik, kes polnud seda kohta varem näinud, üllatus tõeliselt. Selgus, et mõnel õnnestus ka rajalt kõrvale kalduda ja ära eksida, aga lõpuks olime jälle kõik kenasti koos ning reis jätkus … Tuhu sohu. Jälle üks pingeid maandav paik.

Reisipäeva loojangul jõudsime Oidrema mõisa lähistele Aadu tallu, kus meid ootas Mätiku talumeierei perenaine Mirjam Pikkmets. Kott head paremat täis, võtsime suuna oma armsa kodualevi poole.

P.S. Tuhnisin paberites, küsisin targematelt, aga täpset vastust ei saanudki teada. Mulle tundub siiski, et tänavu möödub 40 aastat meie kooli õpetajate igakevadise väljasõidu traditsioonist, mille algatajaks oli kooli kunagine õppealajuhataja Linda Lillemägi.

Kaunist ning meeleolukat (kultuuri)suve kõigile!

Õpetaja
Merike Mäemets