Meil olid külas sõbrad itaaliast 31. mai Andrus Peetson

27.-31. mail 2024 võõrustasid meie 12 õpilase kodud õpilasi Uggiate Trevanost.

Näitasime itaallastele meie koolimaja ja tervituseks sai sõna direktor ning toimus väga tore kontsert. Koos jalutasime suvises alevis ja vaatasime kuidas valmivad kõrsikud. Kergu kooli juures õpetasid Raidi ja Jakobi isad, kuidas ammuga märki lasta. Rait Tagapere isa on maailmameister ammulaskmises. Koos matkasime Kaisma järve ääres ja uudistasime rabamaastikku. Tallinnas külastasime Proto avastustehast, Niguliste muuseumi ning jalutasime vanalinnas ja väisasime Toompead. Pärnus tutvustasime külalistele Punast torni, kus koos mängiti mängu ja imetleti meie randa.

Päevad möödusid kiirelt, omandati teadmisi ajaloost, loodusest ja tehnoloogiast ning kõige rohkem arenes inglise keele oskus. Õpetaja Bruno viis läbi puutöö õpitoa. Itaalia õpilastel pole võimalik selles vanuses kooli veel puutööd teha. Meie õppeköögist olid nad samuti vaimustuses, sest nemad koolis süüa teha ei tohi.

Aitäh õpilastele ja nende peredele, kes külalisi majutasid. Aitäh õpetaja Annele mitmekülgse programmi eest. Aitäh õpetaja Tiinale, Elenale ja Siirile kauni kontserdi eest. Külalised olid väga rahul ja õnnelikud.

Loodame, et õpilasvahetus meie ja Uggiate Trevano kooli jätkub ka järgnevatel aastatel.

27.-31. mail 2024 võõrustasid meie 12 õpilase kodud õpilasi Uggiate Trevanost.