Meie lood

Sillad põlvkondade vahel said tugevamad talad 06. aprill Andrus Peetson


06. aprillil toimus meie koolis projektipäev "Sillad põlvkondade vahel". Igal klassil oli võimalus õpetaja abiga minna tagasi minevikku ja luua sillad mineviku ja oleviku vahel.

Algklasside õpetajad Tiina, Anneli ja Siiri jutustasid, kuidas nemad koolis käisid, mida koolis tehti, kuidas koolivorm välja nägi jne. Üheskoos peeti vahetundi nii nagu seda tehti nõukogude eesti koolis - ringis mööda koridori jalutades.  3. klass arvas ära meie kooli õpetajaid nende kooliaegsetelt piltidelt. 1. b. ja 2. b. mängisid vanaaja mänge. 2.a. klass rääkis mänguasjadest, millega mängisid nende vanemad või isegi vanavanemad. Õpetaja Signe õpetusel tehti endale oma mänguasi. 1.a. klass kasutas STEAM õpet Õpetaja Abigaili eestvõtmisel vaadati erinevaid kive ja tehti kivikunsti. 4. klassid uurisid eesti rahvuskööki. Köögis õpetajate Laura, Liia, Anneli ja Annely eestvõtmisel valmisid omatehtud karask, või, juurviljasupp ja rosinasupp. Õpetaja Aile juhendamisel ja arvuti abil valmistati iseenda kokaraamat. 

5.klass sai õpetaja Tiiu vahendusel teada peremärkidest ja sümbolitest. Igaühel oli võimalik teha endale päris oma märk. 6. klass võttis õpetaja Karina ja Hele vahendusel ette matka meie kodukohas "Sillad läbi aegade". 7. klass sai õpetaja Elle vahendusel aimu nõukogudeaja pioneeri kommetest ja meie kihelkonna hariduselu ajaloost. Valmis kuuldemäng. Teine pool 7. klassist väisas koos direktoriga kirikut, kus saadi teada kirikukommetes, roniti kiriku torni tippu ja Epp Soku eestvõtmisel punuti endale käevõru kirikumõisas.

8.klassid tegelesid loovtööde ja peremärkide tegemisega. 9. klassil oli väga õpetlik liikluse töötuba. 

Samal ajal toimus spordikeskuses õpetajate Anne-Ly ja Bruno eestvõtmisel klasside vaheline võrkpalli turniir. Õues oli võimalik orienteeruda kaardi järgi katsetades SportIdent elektroonilist ajavõtu süsteemi. 

Fotograafi ametit pidas õppealajuhataja. 

Aitäh kõikidele õpetajatele, kes panustasid meie õpilaste heaks ja mõtlesid välja ägedaid tegevusi. Sillad põlvkondade vahel said tugevamad talad. 

06. aprillil toimus meie koolis projektipäev "Sillad põlvkondade vahel". Igal klassil oli võimalus õpetaja abiga minna tagasi minevikku ja luua sillad mineviku ja oleviku vahel.

Algklasside õpetajad Tiina, Anneli ja Siiri jutustasid, kuidas nemad koolis käisid, mida koolis tehti, kuidas koolivorm välja nägi jne. Üheskoos peeti vahetundi nii nagu seda tehti nõukogude eesti koolis - ringis mööda koridori jalutades.  3. klass arvas ära meie kooli õpetajaid nende kooliaegsetelt piltidelt. 1. b. ja 2. b. mängisid vanaaja mänge. 2.a. klass rääkis mänguasjadest, millega mängisid nende vanemad või isegi vanavanemad. Õpetaja Signe õpetusel tehti endale oma mänguasi. 1.a. klass kasutas STEAM õpet Õpetaja Abigaili eestvõtmisel vaadati erinevaid kive ja tehti kivikunsti. 4. klassid uurisid eesti rahvuskööki. Köögis õpetajate Laura, Liia, Anneli ja Annely eestvõtmisel valmisid omatehtud karask, või, juurviljasupp ja rosinasupp. Õpetaja Aile juhendamisel ja arvuti abil valmistati iseenda kokaraamat. 

5.klass sai õpetaja Tiiu vahendusel teada peremärkidest ja sümbolitest. Igaühel oli võimalik teha endale päris oma märk. 6. klass võttis õpetaja Karina ja Hele vahendusel ette matka meie kodukohas "Sillad läbi aegade". 7. klass sai õpetaja Elle vahendusel aimu nõukogudeaja pioneeri kommetest ja meie kihelkonna hariduselu ajaloost. Valmis kuuldemäng. Teine pool 7. klassist väisas koos direktoriga kirikut, kus saadi teada kirikukommetes, roniti kiriku torni tippu ja Epp Soku eestvõtmisel punuti endale käevõru kirikumõisas.

8.klassid tegelesid loovtööde ja peremärkide tegemisega. 9. klassil oli väga õpetlik liikluse töötuba. 

Samal ajal toimus spordikeskuses õpetajate Anne-Ly ja Bruno eestvõtmisel klasside vaheline võrkpalli turniir. Õues oli võimalik orienteeruda kaardi järgi katsetades SportIdent elektroonilist ajavõtu süsteemi. 

Fotograafi ametit pidas õppealajuhataja. 

Aitäh kõikidele õpetajatele, kes panustasid meie õpilaste heaks ja mõtlesid välja ägedaid tegevusi. Sillad põlvkondade vahel said tugevamad talad.