Silma õppekeskus Matsalu looduskaitse alal 24. september Andrus Peetson

Neljanda ja viienda klasside õpilased külastasid KIK`i projekti raames 24. septembril 2019 Matsalu looduskaitsealal paiknevat Silma õppekeskust. Õpilastele tutvustati Läänemere elustikku:  taimi, vetikaid, putukaid, linde ning imetajaid.  Õpilastel oli võimalus ranna ääres ise kahvaga  vees elutsevaid putukaid püüda. Lapsed said hiljem putukaid mikroskoobi all uurida ja välimäärajaid kasutades isendeid tuvastada. Õpilased tutvusid kiili vastsete, ujurite ning mõningate tigudega, kes elutsevad ranna ääres.
Programmi teises pooles tutvuti Läänemere lindude ning imetajatega. Samuti õpiti märkama lindude iseloomulikke tunnuseid ning digitaalseid välimäärajaid kasutades määrati rühmatööna linde. Tutvuti ning õpiti eristama hall- ja viigerhüljest.
Õppepäev oli nii mõnelegi õppurile kognitiivselt pingutust nõudev, millest andis märku väsimus tagasisõidul koolimajja.

Töö rühmas: Kaidi ja Kerli püüavad ranna äärest kõrkjate vahelt kahvaga putukaid. Kristjan, Marten ja Anett eraldavad püütud putukad muust taimsest materjalist puhtama veega anumasse.

Kristjan demonstreerib pisikest ujurit plastik lusikal.

Külliki Kruusmann
Väikeklassi õpetaja

Kristjan demonstreerib pisikest ujurit plastik lusikal.

Külliki Kruusmann
Väikeklassi õpetaja