Talupere talvised tegemised 02. märts Andrus Peetson

Koolimaja esimesel korrusel köidab tähelepanu koolimuuseumi näitus Talupere talvised tegemised. Selle ettevalmistamisel ja tutvustamisel lõid aktiivselt kaasa VIII klassi õpilased. Taluperemees Germo jutustas talvistest õuetöödest ja hiljem lasi lastel kepphobustel "kirikusse traavida". Selleks valmistasid Agle ja Lisell toreda väljapaneku Eestimaa kirikutest. Perepoeg Andree tutvustas puutööks vajalikke riistu ja erinevaid puiduliike. Õpetaja Tiiu demonstreeris perenaisena vanal kombel leiva ja või valmistamist ning seejärel maitsesid külalised rukkileiba taluvõiga. Puhaskambris ootas lapsi Elise, kes neilt mitmesuguseid mõistatusi küsis ja ülesandeid jagas.

Külaskäik näitusele pakkus nii teadmisi, kui ka lõbu!

Kokku registreerus 182 külastajat ja viidi läbi 10 giidituuri. Suur tänu kõigile, kes toredasse ettevõtmisse panustasid, eriti Andrus Peetsonile ja Virve Lohule ning Kristelile, Kristjanile, Aivole ja Mariliisile.

Vaata pilte siit.

Kokkuvõtte koostas õpetaja Tiiu Muhu.

Külaskäik näitusele pakkus nii teadmisi, kui ka lõbu!

Vaata pilte siit.

Kokkuvõtte koostas õpetaja Tiiu Muhu.