Tartu rahu 100. aastapäev Pärnu-Jaagupi põhikoolis 03. veebruar Anne Alus

Tähistasime Tartu rahu aastapäeva reedel, 31. jaanuaril.

Hommikul kogunes koolipere aulasse kuulama-vaatama ajalooõpetaja Tiiu Muhu seatud lavastust „Eesti iseseisvumise tee“.  Slaidishow kandsid ette Greete ja Diandra-Maria IX klassist.  V klassi poisid Uku, Rändy, Indrek, Andri, Antero, ja Remet esitasid lavastuse Päästekomitee tegevusest Eesti iseseisvuse väljakuulutamiseks. IX klassi poisid Jürgen, Uku, Ayron, Anton, Egert, Kaimar ja Mel-Fred esitasid näidendi rahuläbirääkimistest Tartus.

Osaliste kommentaarid: Mulle meeldis, võiks veel teha!, Timmis oli!, tore ja õpetlik, sain teada rohkem ajaloost, väärt kraam-5, direktori tänu „tõstis kõrvust“.

Siis kogunesime kõik kooli ette. Sinimustvalgeid lehvitades liikusime kolonnis  tõrvikukandjate järel  kalmistule. Langetasime pead Vabadussõjas hukkunute mälestuseks ja asetasime ausambale küünlad.

Tagasiteel oli paljude laste hinges  tänutunne ja uhkus nende meeste kangelaslikkuse üle.

Kaisa Vaherna ja Kertu Riin Figol

Tähistasime Tartu rahu aastapäeva reedel, 31. jaanuaril.

Kaisa Vaherna ja Kertu Riin Figol