Meie lood

Külas sõpradel Itaalias Uggiate Trevanos 26. märts Andrus Peetson


11. märtsi pärastlõunal suundusid kaksteist Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpilast, õpetaja Anne ja õppealajuhataja Meeli Tallinna lennujaama, et alustada lendu Itaaliasse.

Sõprussuhted Uggiate Trevano Scuola Media G. B. Grassi kooliga on kestnud juba 8 aastat. Meie Põhja-Pärnumaa vald ja Uggiate Trevano vald on sõprusvallad ja sealt tuli ka idee teha õpilasvahetust. Meie õpilased käisid sõpradel külas juba neljandat korda. Õpilasvahetuse eesmärk on suhelda inglise keeles, sellega said meie õpilased kenasti hakkama; tutvuda Itaalia ja selle maa kultuuriga ning kogeda pereelu erisusi. 

Kohale jõudsime esmapäeva hilisõhtul ja lennujaamas võttis meid vastu projekti eestvedaja Lorella Bencastro koos Punase Risti organisatsiooni töölistega, sest just nemad viisid meid sinna kohale. Itaalia õpilased koos vanematega ootasid meid lipuplatsil. Meie õpilastel oli võimalus elada koos itaallastega nende kodudes. 

Teisel päeval tutvusime kooliga. Koolis on 308 õpilast 14 klassikomplektis.Tunnid on pikad 60 minutit ja vahetunnid on väga lühikesed.  Koolipäev lõpeb kell 14.00 ja siis on kõikidel õpilastel võimalus minna koju kas koolibussi või vanematega.  
Hommikul ootas meid koolidirektor, kes õpilasi tervitas. Seejärel tutvustasid meie õpilased Eestimaad ja meie kooli. Toreda video panid kokku 7. klassi õpilased Krettel, Jakob, Rait ja Karl Mihkel. Robin Kruuse mängis karmoškal Ukuaru valssi ja Bella Chiaod, mida koolikoor hoogsalt kaasa laulis. Robini esinemine osutus väga menukaks. Ühiselt punuti sõbrapaelu ja nauditi imeilusat ilma. Lõunasöögiks toodi kooli loomulikult soojad pitsad, mis maitsesid ülihästi. Pärastlõunal tutvusime Uggiate Trevanoga. Uggiate Trevano vald asub Como provintsis Lombardia maakonnas. Linn oli kevadiselt ilus ja päikeseline. Õpilastel toimus fotojaht mööda linna. Õhtu veedeti kood peredega. 

Kolmapäeval suundusime Milanosse, kus meil toimus ajaloo ja inglise keele lõimingu tund Sforzesco kindluses. Kõndisime mööda kindlusemüüri ja 360 kraadise ülevaate Milano linnast, tema ajaloost ja praegustest pilvelõhkujatest, kus igaühel on oma lugu ja nimi. Lõunasöök toimus purskkaevu ääres näod päikese poole. Jalutasime läbi Milano vanalinna ja jõudsime katedraali juurde. Kõikidel oli võimalus ronida katedraali katusele, nautida imeilusat arhitektuuri ja linna vaadet. Vittorio Emanuele II galeriis, mis on väga kaunis ostutänav, oli kõigil võimalus keerutada kanda, mis pidavat head õnne tooma. 

Neljapäeval viis liinibuss meid Como linna, kus õpetajad Desiree ja Lorella tutvustasid meile Como linna ajalugu. Jalutasime Como järve ääres, kus ka einestasime, vaatasime Alessandro Voltale püsitatud ausammast ja rääkisime füüsikast ja elektrist. Õpilased said näha vesilennukite õhkutõusmisi ja maandumisi. Kõikidel oli võimalus linnaga ka iseseisvalt tutvuda. Meie õpilastele Como väga meeldis ja jäätis, mis seal söödi jättis kustumatu  mälestuse. 
Reede hommiku pool möödus jällegi koolis tehes ühistööd-kätest valmistatud Itaalia ja Eesti lipuvärvides kunstiteoseid. Oligi aeg lahkuda, kõigil olid näod kurvad, sest koosveedetud aeg oli ülitore. Hüvastijätt oli kurb, kuid juba maikuu lõpus on sõpru oodata meie kooli. 

Aitäh sõpradele Uggiate Trevanos ja aitäh meie vahvale reisiseltskonnale. 

Meeli Tasane
Õppealajuhataja

Veel samal teemal: 

11. märtsi pärastlõunal suundusid kaksteist Pärnu-Jaagupi Põhikooli õpilast, õpetaja Anne ja õppealajuhataja Meeli Tallinna lennujaama, et alustada lendu Itaaliasse.

Sõprussuhted Uggiate Trevano Scuola Media G. B. Grassi kooliga on kestnud juba 8 aastat. Meie Põhja-Pärnumaa vald ja Uggiate Trevano vald on sõprusvallad ja sealt tuli ka idee teha õpilasvahetust. Meie õpilased käisid sõpradel külas juba neljandat korda. Õpilasvahetuse eesmärk on suhelda inglise keeles, sellega said meie õpilased kenasti hakkama; tutvuda Itaalia ja selle maa kultuuriga ning kogeda pereelu erisusi. 

Kohale jõudsime esmapäeva hilisõhtul ja lennujaamas võttis meid vastu projekti eestvedaja Lorella Bencastro koos Punase Risti organisatsiooni töölistega, sest just nemad viisid meid sinna kohale. Itaalia õpilased koos vanematega ootasid meid lipuplatsil. Meie õpilastel oli võimalus elada koos itaallastega nende kodudes. 

Teisel päeval tutvusime kooliga. Koolis on 308 õpilast 14 klassikomplektis.Tunnid on pikad 60 minutit ja vahetunnid on väga lühikesed.  Koolipäev lõpeb kell 14.00 ja siis on kõikidel õpilastel võimalus minna koju kas koolibussi või vanematega.  
Hommikul ootas meid koolidirektor, kes õpilasi tervitas. Seejärel tutvustasid meie õpilased Eestimaad ja meie kooli. Toreda video panid kokku 7. klassi õpilased Krettel, Jakob, Rait ja Karl Mihkel. Robin Kruuse mängis karmoškal Ukuaru valssi ja Bella Chiaod, mida koolikoor hoogsalt kaasa laulis. Robini esinemine osutus väga menukaks. Ühiselt punuti sõbrapaelu ja nauditi imeilusat ilma. Lõunasöögiks toodi kooli loomulikult soojad pitsad, mis maitsesid ülihästi. Pärastlõunal tutvusime Uggiate Trevanoga. Uggiate Trevano vald asub Como provintsis Lombardia maakonnas. Linn oli kevadiselt ilus ja päikeseline. Õpilastel toimus fotojaht mööda linna. Õhtu veedeti kood peredega. 

Kolmapäeval suundusime Milanosse, kus meil toimus ajaloo ja inglise keele lõimingu tund Sforzesco kindluses. Kõndisime mööda kindlusemüüri ja 360 kraadise ülevaate Milano linnast, tema ajaloost ja praegustest pilvelõhkujatest, kus igaühel on oma lugu ja nimi. Lõunasöök toimus purskkaevu ääres näod päikese poole. Jalutasime läbi Milano vanalinna ja jõudsime katedraali juurde. Kõikidel oli võimalus ronida katedraali katusele, nautida imeilusat arhitektuuri ja linna vaadet. Vittorio Emanuele II galeriis, mis on väga kaunis ostutänav, oli kõigil võimalus keerutada kanda, mis pidavat head õnne tooma. 

Neljapäeval viis liinibuss meid Como linna, kus õpetajad Desiree ja Lorella tutvustasid meile Como linna ajalugu. Jalutasime Como järve ääres, kus ka einestasime, vaatasime Alessandro Voltale püsitatud ausammast ja rääkisime füüsikast ja elektrist. Õpilased said näha vesilennukite õhkutõusmisi ja maandumisi. Kõikidel oli võimalus linnaga ka iseseisvalt tutvuda. Meie õpilastele Como väga meeldis ja jäätis, mis seal söödi jättis kustumatu  mälestuse. 
Reede hommiku pool möödus jällegi koolis tehes ühistööd-kätest valmistatud Itaalia ja Eesti lipuvärvides kunstiteoseid. Oligi aeg lahkuda, kõigil olid näod kurvad, sest koosveedetud aeg oli ülitore. Hüvastijätt oli kurb, kuid juba maikuu lõpus on sõpru oodata meie kooli. 

Aitäh sõpradele Uggiate Trevanos ja aitäh meie vahvale reisiseltskonnale. 

Meeli Tasane
Õppealajuhataja

Veel samal teemal: